0

Międzynarodowy Certyfikat KSSK

KSSK To organizacja międzynarodowa, założona na Ukrainie i jest certyfikowana przez Ministerstwo Edukacji na Ukrainie. Organizacja ta nadaje certyfikacje poziomów w doświadczeniu linergistów i trenerów oraz szkół. Organizacja "Kwalifikacyjna Standardów Salonów Piękności i Makijażu Permanentnego " opracowała 6 poziomów związanych z doświadczeniem do zdobycia przez linergistki. Ma to być zabezpieczenie rynkowe przed szara strefa i zaniżaniu jakości usług . Obecnie jest tylko kilka osób w Polsce, które uzyskały w/w kwalifikacje międzynarodowa KSSK na różnym poziomie. Jest 6 poziomów kwalifikacji zawodowej. W naszej Akademii każda osoby może przystąpić do egzaminu na wybrany poziom.

 

Master of PMU - Level 6 / Staż pracy linergisty do roku od ukończenia szkolenia podstawowego.
Absolwenci szkoły z akredytacją mogą po zakończeniu kursu podstawowego zdać egzamin na stopień 6, wg KSSK ( test i wykonuje makijaż permanentny brwi cieniowane lub usta na lateksie. Czas to 2 godz. )

Master of PMU - Level 5 / Staż pracy linergisty od 1 do 3 lat
Podczas tego egzaminu obowiązkowa jest już komisja składająca się z min 2 zaproszonych przedstawicieli KSSK.
Poza egzaminem teoretycznym ,linergista wykonuje prace na na lateksie ( manekinie ) pełny makijaż - brwi ( technika włoskowa) powieki i usta w technice wybranej. Czas egzaminu praktycznego to 3 godz.

Master of PMU - Level 4 / Staż pracy linergistki od 3 do 5 lat
Linergista musi wykonać prace na modelce pigmentację brwi w technice wloskowej ,poprawny eyeliner, usta 3 d.
Przedstawić portfolio prac, mieć potwierdzeni brania udziału w konkursach i seminariach .

Master Stylist of PMU - Level 3 / Staż linergistki od 5 do 7 lat
Uczestnictwo i wygrana w konkursach PMU. Musi przejść najpierw szczegółowa weryfikacje jego kariery i doświadczenia zawodowego. Egzamin. Test teoretyczny, pigmentacja na żywym modelu - wykonanie pigmentacji trzech stref w nowoczesnych i poprawnych technikach pigmentacji. Brwi technika włoskowa, włoskowa kombinowana, hiperrealizm. Makijaż powiek dekoracyjny z cieniowaniem. Realistyczna pigmentacja ust.Ocena jest bardzo surowa obejmuje zakres traumatyczności i symetrii pracy formy i dokładności makijażu oraz gradacji pigmentu.

Master Ekspert PMU - Level 2 / Staż pracy linergistki od 7 do 9 lat
Rekomendowane jest najpierw zdobycie poziomu 3. Wykładowca. Mistrz certyfikowany. Prowadzenie szkoleń i master class na wysokim poziomie. Opracowanie własnych technik pigmentacji.

 

Mistrz Ekspert International - Level 1 / Staż pracy linergistki od 9 lat
Trener i mistrz na poziomie międzynarodowym. Osoba posiadająca ogromny wkład w rozwój PMU na arenie światowej. 
Jak widać zdobycie odpowiednich poziomów nie jest łatwe i mobilizuje do ogromnego rozwoju osoby wykonującej makijaż permanentny . Za czym idzie jednocześnie podwyższanie jakości w wykonywaniu usług.
 

Obecnie w Polsce można podchodzić do egzaminów dających kwalifikacje jedynie w jedynej akredytowanej szkole przez KSSK. Permanent Makeup Academy Iwony Donarskiej.


Dodatkowo kwalifikacje można zdobywać też na Międzynarodowych Mistrzostwach Makijażu Permanentnego organizowanych pod patronatem KSSK np. na terenie Ukrainy i innych sąsiadujących krajów.

© 2017 Permanent Makeup Academy Iwona Donarska